Competition winners


Congratulations to the following members!

Browse winners

COVID-19 update


Please note: due to restrictions imposed as a result of COVID-19 situation, as well as the rescheduling of many films, there may be delays in winners receiving their prizes. Rest assured, all winners will receive a prize at the earliest opportunity possible. We will do our best to update you as the situation evolves. We appreciate your patience during this time and thank you for your support of National Seniors Australia. Stay tuned to this page for further updates.


2021


Win a copy of The Bombay Prince - drawn 10/09/2021

S. Meldrum 

Win a copy of Nancy Business - drawn 03/09/2021

L. Kroehn

Win a copy of How To Get A Good Job After 50 - drawn 27/08/2021

S. Greene

Win a copy of Peri Menopause Power - drawn 20/08/2021

P. White

Win 1 of 10 copies of Finding Joy - drawn 13/08/2021

D. Hodda, O. Taylor, G. Brady, T. McDuff, G. Copper, R. Edwards, M. Keller, C. Clark, M. Driessen, A. Hills

Win 1 of 2 copies of Fully human: A new way of using your mind - drawn 13/08/2021

G. Cliff, M. James

Win 1 of 10 double passes to Eiffel - drawn 13/08/2021

P. Madden, H. Foumakis, R. Storey, N. Small, H. Ellison, C. Wiencke, E. Moir, E. Laycock, M. Brooke, A. Ross

Win 1 of 10 double passes to Respect - drawn 09/08/2021

J. Clarke, P. Wilson, D. Klemke, M. Della Vedova, M. Berndt, T. Johnson, P. Hannan, K. Bourne, B. Hurst, S. Felmingham

Win 1 of 5 copies of Denis Walter's album Yesterday Once More - drawn 09/08/2021

B. Cavanagh, C. Ward, C. Mackay, J. Cloeraine, L. Ford

Win 1 of 10 double passes to the Scandivian Film Festival - drawn 02/08/2021

D. Slater, D. Baker, G. Degger, L. Best, A. Moir, K. Bourne, C. Laurenson, K. Baum, M. Mulcahy, B. Basell

Win a copy of The Devil You Know by Gwen Adshead - drawn 02/08/2021

K. Murray

Win a copy of The Thief - drawn 26/07/2021 - drawn 02/08/2021

R.Lambert

Win 1 of 3 double passes to Doll House: Miniature Worlds of Wonder - drawn 02/08/2021

G.Karipidis, J. Lansell, R. Connor

Win a copy of Gough and Me - drawn 19/07/2021

I. Grayson

Win 1 of 15 double passes to The Misfits - drawn 12/07/2021

F. Geitz, L. Tyler, S. Stratford, E. West, J. Lloyd, H. Roberts, D. Dibble, C. Felmingham, C. Kunde, E. Garrahy, G. Newman, R. Gray, T. Bradford, A. Bynon, L. Clarke

Win a copy of Mirror Man - drawn 12/07/2021

B. Moussa

Win a copy of A paper inheritance - drawn 12/07/2021

B. Haynes

Win 1 of 2 copies of Avoiding The Ageing Parent Trap - drawn 05/07/2021

W. Boyce, H. Harrington

Win 1 of 5 copies of the Grigoryan Brothers CD: This Is Us - drawn 05/07/2021

R. Jennings, B. Hoare, M. Bell, L. Wilson, D. Foley

Win 1 of 5 copies of the Jon Batiste CD: We Are - drawn 05/07/2021

J. Dove, E. Farry, C. Marcus, M. Whalen, K. Crowhurst

Win a copy of The Beauty of Living Twice - drawn 05/07/2021

R. Guppy

Win a copy of The Lady with the Gun Asks the Questions - drawn 05/07/2021

D. Woolcott

Win a copy of The Last House on Needless Street - drawn 05/07/2021

G. Smareglia

Win 1 of 10 copies of Keeping Faith S3 DVDs - drawn 05/07/2021

M. de Wit, S. Freeman, W. Runciman, R. Aldag, J. Stephan, N. Sterrenberg, E. Farry, C. Rakic, A. Sayers, A. Hordijenko

Win 1 of 10 copies of Bloodlands DVDs - drawn 05/07/2021

N. Moss, J. Robinson, P. McMahon, E. Dundas, H. Sabol, R. Maiden, R. Ashby, J. Greenwood, J. Hinson, D. Hay

Win a copy of Beyond Alice - drawn 05/07/2021

J. Riches

Win a copy of Take Me Home - drawn 21/06/2021

P. Gibson

Win 1 of 10 double passes to Herself - drawn 21/06/2021

D.Tulloch, M. Summers, M. Kealty, S. O’Shea, E. Masters, I. Nicholson, J. Gregson, G. Russell, M. Holyoak, D. Stannett

Win a copy of Second Place - drawn 14/06/2021

C. Tonkin

Win 1 of 10 family passes to Moonbound - drawn 14/06/2021

J. Sullivan, R. Matthews, I. Connolly, G. Moor, S. Leach, W. John, G. Kaggelis, J. Bourne, G. Walker, J. Kern

Win a copy of Present Tense - drawn 14/06/2021

R. Barnes

Win a $500 eWISH card as thanks for participating in our membership satisfaction survey - drawn 07/06/2021

P. Barton

Win 1 of 5 double passes to Cousins - drawn 07/06/2021

B. Fitzpatrick, N. Boyle, B. Seeds, L. Stevens, G. Couchman

Win 1 of 10 copies of The Drowning DVDs - drawn 07/06/2021

J. Matthews, A. Rich, F. Evans, K. Harte, H. Grenkowitz, L. Watts, J. O'Brien, S. Huggonson, L. Schiele, R. Taylor

Win 1 of 5 family passes to Cranston Academy: Monster Zone - drawn 07/06/2021

K. Nielsen, C. Wilson, J. Hissey, G. Munn, D. Cattell

Win a copy of The House Uptown - drawn 31/05/2021

L. Colreavy

Win 1 of 2 copies of Twelve Rules for Living a Better Life - drawn 31/05/2021

J. Brace, L. Nash

Win 1 of 10 tickets to the German Film Festival - drawn 31/05/2021

H. McPerson, D. Cameron, L. Walker, P. Bygott, S. Matthew, P. Gardener, M. May, D. Michelle, K. Coughlan, M. Albertson

Win a copy of the book Something to hide - drawn 24/05/2021

A. Acheson

Win a book pack - drawn 24/05/2021

T. Grice

Win a copy of Early On Morning - drawn 17/05/2021

T. Cavallaro

Win a copy of the book The French Gift - drawn 17/05/2021

B. Griffiths

Win 1 of 15 double passes to My Name Is Gulpilil - drawn 10/05/2021

S. Peck, D. McAuley, K. Whaley, D. Addis, R. Olszewski, T. O'Brien, F. Harris, N. Robinson, G. Young, P. Simpson, M. Bush, M. Borg, V. Neldner, O.Sweeney, S. Stone

Win 1 of 3 copies of All we have is now - drawn 10/05/2021

J. Nichols, R. Geary, J. Heit

Win 1 of 5 double passes to Finding You - drawn 10/05/2021

S. Lewis, L. Beikoff, D. Torr, S. Hodge, V. Baker

Win a copy of How To Train Your Dog - drawn 03/05/2021

D. Arentz

Win a copy of The Family Doctor - drawn 03/05/2021

G. Wallace

Win 1 of 3 copies of A Caramel Sky - drawn 26/04/2021

T. Fuller, Keith Norris, I. Richardson

Win 1 of 3 copies of Codebreakers - drawn 26/04/2021

E. Corlis, K. Bray, T. Henderson

Win 1 of 10 It's A Sin Season 1 DVDs - drawn 26/04/2021

A. Wood, I. Nicolson, K. Oliver, P. Kaggelis, J. Saunders, I. Anderson, G. Newsome, K. Featherstone, P. Smark, S. Monteath

Win 1 of 15 double passes to June Again - drawn 26/04/2021

S. Rhodes, J. Roney, M. Costa, N. Brosnan, B.Knight, D. Keid, S. Weismantel, J. Ogg, A. Rowe, R. Porter, C. Moulton, C. Bull, A. Panjkov, J. Collins, T. Weddings

Win 1 of 10 passes to The Moro Spanish Film Festival - drawn 19/04/2021

A. Lewis, L. Hamann, G. Daniel, K. Atthow, T. Jones, J. Bosley, L. Delta, I. Trainor, A. Somers, B. Quelch

Win a copy of With My Little Eye - drawn 19/04/2021

S. Joy

Win a copy of The Imitator - drawn 12/04/2021

L. Jared

Win a copy of Fury - drawn 12/04/2021

N. King

Win 1 of 10 copies of Never Too Late DVD - drawn 12/04/2021

D. Bunker, T. Fenwick, R. Wadrop, T. Ayache, A. Crosby, M. Price, G. Malouf, D. Brown, L. Roberts, L. Williams

Win 1 of 10 double passes to Six Minutes to Midnight - drawn 12/04/2021

H. Marshall, L. Austin, L. Williams, M. Ryan, C. Skinner, J. Anderson, K. Fuller, V. O'Keefe, J. Stewart, L. Evans

Win 1 of 10 copies of Skald CD - drawn 06/04/2021

H. Petzl, C. Pezzimenti, B. Quinn, M. Savage, S. Lingard, C. Baskerville, C. Knight, R. Box, A. Costello, B. Jackson

Win 1 of 10 copies of Poor Clares Of Arundel CD - drawn 06/04/2021

P. Hall, B. Skaines, N. Grosse, G. Handasyde, P. Brown, P. de Jong, K. Dove, J. Priest, P. Karvelis, N. McMartin

Win a book pack valued at $180 - drawn 06/04/2021

B. McCann

Win a copy of Neighbours - drawn 06/04/2021

E. Mazzoleni

Win a copy of What Could Be Saved - drawn 06/04/2021

J. Allison

Win a copy of The Frenchman - drawn 06/04/2021

C. Groves

Win a 1 of 5 passes to Tom & Jerry The Movie - drawn 29/03/2021

D. Williams, D. Hamilton, S. Marsland, G. Heathwood, G. Jones

Win 1 of 10 copies of Sweet Inspiration by Kate Ceberano - drawn 29/03/2021

N. Foster, I. Crossley, T. Shell, C. Butzbach, M. Goding, L. Ferris, A. Shaw, L. Eastburn, D. Hair, M. Schembri

Win 1 of 15 double passes to Supernova - drawn 29/03/2021

R. Fennell, I. Scherer, G. Sells, C. Newman, J. Peet, J. Carroll, A. Dikmans, J. Robertson, P. Marton, L. Brouwers, R. Haimes, K. Pinkerton, R. Cornelius, L. Foura, M. Cruice

Win 1 of 10 copies of Retirement Made Simple - drawn 29/03/2021

R. Christopher, J. Smith, L. Mackrill, E. Baker, M. Curwood, D. Webster, B. Little, B. Connell, I. Kidd, D. Fotheringham

Win a copy of Crackenback - drawn 22/03/2021

J. Byrnes

Win 1 of 10 copies of Tin Star S3 DVDs - drawn 22/03/2021

B. Akkermans, N. Jeffs, M. Alexander, B. Brummell, E. Mcfadden, M. Kean, H. Moir, J. Ingley, W. Hayes, D. Frank

Win 1 of 10 double passes to The Father - drawn 22/03/2021

A. Bynon, E. Humphreys, M. Hodge, S. Grimes, A. Wilson, M. Conway, C. Johnson, J. Richardson, Y. Warnick, M. Mortimer

Win 1 of 10 double passes to Golden Voices - drawn 15/03/2021

J. Zoellner, D. Henderson, H. Sweet, R. Rosen, A. Tummon, E. Meindertsma, J. Hall, S. Cannon, Z. Turton, J. Neve

Win a copy of The Women and the Girls - drawn 15/03/2021

G. Natalier

Win 1 of 3 copies of Close to Home - drawn 08/03/2021

A. Wydeveld, L. Lyon, A. Barich

Win a copy of Elizabeth and Elizabeth - drawn 08/03/2021

A. Tupper

Win a copy of In My Past Life I Was Cleopatra - drawn 01/03/2021

P. Hawkins

Win 1 of 2 book packs - drawn 22/02/2021

B.Keegan, R.Vearing

Win 1 of 2 copies of The Long, Long Afternoon - drawn 22/02/2021

P. Parks, D. Trickey

Win 1 of 5 doubles passes to Minari - drawn 15/02/2021

G. Mol, M. MacKenzie, M. Gibbs, A. Schwartzkopff, H. Cook

Win a copy of Eagles Take It To The Limit - drawn 15/02/2021

J. Ezzy

Win a copy of A Promised Land - drawn 15/02/2021

J. Allen

Win 1 of 50 double passes to Wild Mountain Thyme - drawn 08/02/2021

C. Sherritt, J. Wright, J. Jonas, M. Hinz, L. Wang, H. Bull, M. McInerney, B. Stickland, S. Cook, T. Brooker, W. Mitchell-Stephenson, S. McGarry, G. Nicholas, R. Bruce, P. Olman, G. Siebrecht, I. Jackson, M. Parker, S. Belshaw, S. Williams, R. Rice, J. Megaloconomos, P. Danaher, K. Anastassiou, J. Streeter, B. Barr, M. Baldock, S. Jones, S. Haylock, C. Prance, D. Fritz, M. Ritchings, A. Cahill, B. McDonald, S. Fraser, Y. Schenoni, A. Williams, A. Francis, S. Mentiplay, J. Lutke-Schipholt, D. Knight, L. Gee-MacRae, M. Melnikas, P. Koens, L. Day, K. Granger, M. Zolich, E. Goschnick, W. Melling, A. Loeken

Win 1 of 20 double passes to Love Weddings & Other Disasters - drawn 08/02/2021

A. Woodcock, H. Schreiber, J. Letchford, J. Norris, K. Wilson, S. Shiel, C. Dalgliesh, L. Dahm, P. Taylor, C. Allane, J. Varischetti, W. Davis, C. Frederick, R. Depiazz, J. McBurney, P. Searle, Robert Dale, S.Moore, M. McMullen, M. McLaren

Win a copy of The Beatles: Illustrated Lyrics - drawn 08/02/2021

P. Foster

Win a copy of How Not To Be Wrong: The Art of Changing Your Mind - drawn 08/02/2021

R.Dibley

Win 1 of 10 double passes to The Food Club - drawn 01/02/2021

D. Palmer, N. Roberts, R. Oldman, P. Bingley, M. Campbell, M. McInerny, B. Strazzari, R. Holden, D. Todd, M. O’Connor

Win a copy of Brisbane by Matthew Condon - drawn 01/02/2021

P. Corkran

Win a copy of The Power of Bad And How to Overcome It - drawn 01/02/2021

J.Hickie

Win 1 of 2 In Case Emergency medical USBs - drawn 01/02/2021

R. Kok, L. Foo

Win 1 of 10 double passes to High Ground - drawn 25/01/2021

K. Leach, B. Dittman, M. Johansen, H. Standage, M. Eddy, L. Hulme, P. John Schmack, G. Kanizaj Clark, P. Parry, D. Ford

Win a copy of Dune: The Duke of Caladan - drawn 25/01/2021

J. Catalano

Win a copy of The Godmothers - drawn 18/01/2021

G. Andrews

Win 1 of 5 copies of Keeping Faith S1-2 DVDs - drawn 18/01/2021

M. Hogan, B. Phillips, A. Rice, T. Blue, J. Docherty

Win 1 of 3 copies of Lawson Sisters - drawn 11/01/2021

B. Johnstone, B. Smith, K. Best

Win a copy of The Freedom Circus - drawn 11/01/2021

D. Sloper

Win 1 of 20 double passes to Maya The Bee: The Golden Orb - drawn 04/01/2021

A. Gray, C. Harding, J. Arena, I. Yusoff, N. Sevastianov, C. Cavendish, J. Butler, M. Takahashi, J. Allder, C. Grima, K. Carseldine, M. Smith, R. Day, M. O'Donnell, A. Legge, S. Felmingham, N. Mann, R. Quinn, F. Eberhard, K. Mitchell

Win 1 of 10 double passes to Dreambuilders - drawn 04/01/2021

L. Riley, J. Mortimer, J. Copper, S. Faifai, J. Cooper, T. Langton, T. Pollard, B. Crispe, J. Hilder, A. Andriejunas


2020


Win a copy of What’s it Like to be Chased by a Cassowary - drawn 21/12/2020

P. Nottingham

Win 1 of 10 copies of Patrick Roberts Imagine CD - drawn 21/12/2020

B. Webster, D. Packer, E. Lindsey, J. Baxter, L. Griffin, D. Beardsley, B. Dixon, L. Code, F. Van Der Want, S. Dunlop

Win a copy of Climbing Fear - drawn 21/12/2020

R. L. Sutton

Win a copy of The Shearer's wife - drawn 21/12/2020

J. O'Loughlin

Win a copy of The Autumn of the Ace - drawn 21/12/2020

J. Triggs

Win 1 of 10 copies of Tales of Solace CD - drawn 21/12/2020

P. Carrier, C. Garrity, P. Pocock, J. Hay, W. Hyams, G. Beaubois, T. Parish , J. Boyle, R. Fleming, M. Frischkorn

Win 1 of 5 Agatha Raisin DVD box sets - drawn 21/12/2020

C. Kelly, C. Willis, P. White, K. Langton, F. Tienan

Win 1 of 10 DES S1 DVDs - drawn 21/12/2020

J. Coleman, S. Mann, L. Makedona, L. Ellison, E. Kennard, M. Thomas, E. Fisher, M. Kelly, C. Teitzel, B. Vlahos

Win a double pass to the S.H. Ervin Gallery - drawn 21/12/2020

D. Rafferty

Win a copy of Senior moments - the complete guide on how to be senior - drawn 21/12/2020

P. Martin

Win a copy of Something like this - drawn 14/12/2020

D. Blanch

Win a copy of All that Glitters - drawn 14/12/2020

A. Moir

Win 1 of 20 double passes to A Christmas Gift from Bob - drawn 14/12/2020

J. Clarke, L. Dowling, A. Poulter, L. Wherry, T. McDuff, H. Foumakis, D. Slater, G. Campbell, E. Clissold, J. Pollard, B. Basell, C. Ward, P. Humphreys, F. Mohr, L. Fagan, W. Mutton, T. Collins, T. Taylor, M. Rampant, H. Stevenson

Win a copy of Retirement Made Simple - drawn 7/12/2020

Y. Predebon

Win a copy of Extraordinary old dogs - drawn 7/12/2020

G. Cohen

Win a copy of Bananarama - really saying something - drawn 7/12/2020

C. Wiencke

Win a copy of The Law of Innocence - drawn 30/11/2020

C. Terawsky

Win 1 of 5 double passes to The War With Grandpa - drawn 30/11/2020

R. Woolley, M. Ward, W. Pine, L. Collins, G. Curr

Win 1 of 5 double passes to Oliver Sacks: His Own Life - drawn 23/11/2020

M. Mobbs, J. Burke, M. Berndt, G. Day, J. Cockerell

Win a copy of Lonely in Longreach - drawn 9/11/2020

H. Georgeson

Win a copy of Death in Daylesford - drawn 9/11/2020

J. McKinley

Win a copy of Second chance lane - drawn 9/11/2020

J. Baldwin

Win 1 of 10 copies of Striking out season 1 and 2 on DVD - drawn 9/11/2020

F. Cook, P. Modica, C. Jordan, SC. Pothast, A. Sandry, M. Blomkamp, R. Firster, P. Curcuruto, D. Clayton-Smith, H. Williams

Win $50 to spend on Country Feeling Australia products - drawn 9/11/2020

J. Charles

Win 1 of 5 double passes to the British Film Festival presented by Palace - drawn 9/11/2020

A. Rainford, T. Parkinson, B. Horton, R. Stack, M. Todaro, A. McColm

Win 1 of 15 double passes to Radioactive - drawn 9/11/2020

L. Kroehn, A. Hawes, K. Poyner, M. D G Wilson, P. Hannan, P. Hawkins, D. Allen, B. Medley, G. Erlandson, C. Harman, M. Grzeszny, L. Wiles, S. Blackall, D. Stead, A. Hancock

Win a PowerGear set to the value of $270 - drawn 4/11/2020

N. Woodforth, B. Nilsson, K. Westlake, C. McGirr, M. Lacey

Win a copy of Untold Resilience: Stories of courage, survival and love from women who have gone before - drawn 2/11/2020

J. Nicoll

Win a copy of Expect a miracle - drawn 2/11/2020

J. Harrison

Win 1 of 20 buy one get one free tickets to Never Too Late - drawn 31/10/2020

K. Gladwish, H. Cleaver, T. Velden, A. Wapstra, D. Wright, D. Baker, S. Stanfield, T. Bradford, M. Woodward, M. Thorburn, T. Johnson, T. Kelly, G. Palm, C. Jones, L. Warn, A. Morrison, S. Welsh, G. Lynn, A. Yelland, M. Davis

Win 1 of 10 double passes to Aussie film RAMS - drawn 26/10/2020

K. Thompson, W. Mitchel, D. Hall, T. Peck, R. Campbell, B. Larter, J. Christie, D. Murray, K. Freeston, C. Medcalf

Win a copy of Trust - drawn 26/10/2020

M. Chadwick

Win a copy of Faith, Compassion and the Challenge of Business - drawn 26/10/2020

K. Bourne

Win 1 of 20 passes to Honest Thief - drawn 19/10/2020

D. Groeneveld, C. Hooker, D. Livermore, G. Barrett, G. Fleming, E.Laycock, G. Francis, R.Hinton, L. Warn, S. Ross, L. White, J. Pinnow, L. Teo, D. Nagy, P. Oldfield, E. Bell, I. De Souza, D. Carter, A. Hills, D. Inkster

Win 1 of 5 double passes to Never Too Late - drawn 19/10/2020

G. Ives, B. Cooper, C. Weston, B. Atterton, G. Byron

Win a copy of Honeybee - drawn 19/10/2020

J. Howe

Win a copy of Only Happiness Here: In Search of Elizabeth Von Arnim - drawn 12/10/2020

D. Schulz

Win a copy of Richard Flanagan's The living sea of waking dreams - drawn 12/10/2020

M. Winter

Win 1 of 5 copies of Foyle's War DVDs - drawn 6/10/2020

F. Nikolic, E. Proctor, E. A. Davies, P. Cummings, P. Robinson

Win 1 of 10 double passes to Bill & Ted face the music - drawn 6/10/2020

E. Moir, M. Bakker, R. Ongheen, C. Millar, A. Todd, B. Hurst, S. Bonaventura, R. Storey, J. Jeffrey, R. Ryan

Win a copy of Moonflower Murders - drawn 6/10/2020

T. Kase

Win a copy of Royal by Danielle Steel - drawn 6/10/2020

P. Perry

Win 1 of 10 copies of Max Richter From Sleep CD - drawn 6/10/2020

S. Harris, H. Leins, M. Dickson, C. Eagles, R. Newman, I. Uttley, S. Martins, P. Duke, R. Cutler, K. Currie

Win a copy of The orphan of good hope - drawn 6/10/2020

E. Lambert

Win a copy of The Bush Telegraph - drawn 6/10/2020

S.H.Robinson

Win 1 of 2 copies of Blunt Force - drawn 6/10/2020

L. Ferguson, G. King

Win a copy of The darkest evening - drawn 6/10/2020

R. Razga

Win a book pack valued at $89.95 - drawn 28/09/20

J. Davies

Win a copy of Catvinkle and the Missing Tulips - drawn 28/09/20

G. Brady

Win a copy of The new long life: A Framework for Flourishing in a Changing World - drawn 28/09/20

S. Meldrum

Win a copy of First among equals: Australia's Prime Ministers from Barton to Morrison - drawn 28/09/20

G.Copper

Win 1 of 5 double passes to the 2020 ST. ALi Italian Film Festival presented by Palace - drawn 28/09/20

L. Olivetti, C. Lewis, M. Conwell, T. Watts and K. Dalzell

Win a copy of The lying life of adults - 21/09/20

P. Atkinson

Win a copy of Public enemies - Russell 'Mad Dog' Cox, Ray Denning and the golden age of armed robbery - drawn 14/09/20

L. Smith  

Win a copy of The phone box at the edge of the world - drawn 14/09/20

R. Baker

Win a copy of Peace crimes - Pine Gap, national security and dissent - drawn 18/08/20

J. Lipp

Win a copy of The good teacher - drawn 18/08/20

H. Ullmann

Win a copy of The Goldminer's Sister - drawn 18/08/20

O. Taylor

Win a copy of Women and Leadership - real lives, real lessons - drawn 18/08/20

S. Skinner

Win a copy of The sister's gift - drawn 18/08/20

G. Griffiths

Win 1 of 10 copies of Call of the wild - drawn 12/08/20

M. Buick, J. Woodhead, B. Speros, L. Donoghoe, D. Wortley, D. Oliver, R. Kenney, P. Newman, C. De Freitas, J. Cotterell

Win 1 of 10 copies of Schitts Creek Season 6 - drawn 10/08/20

J. Brodie, L. Faulkner, I. Dimmock, D. Turner, J. Pearce, D. Grice, D. Macklyn, L. French, W. Marthick, S. Coleman

Win 1 of 10 copies of Blood Season 2 on DVD - drawn 07/08/20

L. Stafford, E. Proctor, J. Eaves, M McDonald, G.M Harris, P Hughes, M. Davidson, J. Mattinson, E. Andre, L. Cossins

Win 1 of 10 copies of the Seekers album - drawn 03/08/20

R. Stone, G. Bennett, S. Robinson, L. Gavenlock, J. Sommersby, J. Hoffman, F. Takamaa, P. Palmer, A. Zweytzer, R. Masters

Win a copy of Something to talk about - drawn 03/08/20

J. Milligan 

Win a copy of The Vienesse Girl - drawn 03/08/20

J. Guinea

Win a copy of Husband replacement therapy - drawn 03/08/20

L. Jelley

Win a copy of The secret life of Shirley Sullivan - drawn 03/08/20

J. Causley

Win a copy of Stars over the southern ocean - drawn 29/07/20

G. Pitt

Win 1 of 2 copies of Last survivor - drawn 29/07/20

W. Thompson, R. Killesteyn

Win a copy of Drugs, guns and lies - my life as an undercover cop - drawn 13/07/20

N. Streek

Win a copy of Up on horseshoe hill - drawn 06/07/20

S. Aston

Win a copy of Daddy's Girls - drawn 06/07/20

K. Shaw

Win a copy of The Stockman's secret - drawn 06/07/20

C. Theel

Win a copy of Untamed - stop pleasing, start living: drawn 06/07/20

G. Atkinson

Win a copy of Friendship: drawn 03/07/20

T. Horton

Win a copy of Piranesi: drawn 03/07/20

D. Altschwager

Win a copy of Elsa Goody: Bushranger: drawn 22/06/20

G. Parslow

Win a copy of The half sister: drawn 22/06/20

J. Leahy

Win a copy of Daddy Cool: drawn 15/06/20

K. Robinson

Win a copy of Fair warning: drawn 15/06/20

B. Moore

Win a copy of Mackenzie's mission: drawn 15/06/20

K. Pitt

Win a copy of The Goldminer's sister: drawn 15/06/20

J. Manson

Win a copy of We begin at the end: drawn 08/06/20

S. Hopesmith

Win a copy of Tsarina: drawn 08/06/20

W. Tapp

Win a copy of The Wedding Dress: drawn 08/06/20

G. Kakavos

Win 1 of 10 copies of London Kills season 1 DVD: drawn 08/06/20

G. Harris, J Cavanagh, M Bonke, C Whitton, A Trost, D Ireland, C Pistikoudis, F Rissman, C Laycock, C Clark

Win a copy of Fool me once: drawn 01/06/20

S. Antonelli

Win a copy of The Satapur Moonstone: drawn 01/06/20

J. Young

Win a copy of The safe place: drawn 06/05/20

P. Richardson

Win a copy of Lobster for Josino: drawn 06/05/20

R. Gough

Win a copy of Charlotte Pass: drawn 06/05/20

A. Ross

Win 1 of 5 Queens of Mystery season 1 DVD - drawn 06/05/20

R. Blakeman, M. Pannunzio, M Whelan, R. Zappelli, M. Farrell

Win 1 of 10 ICE Emergency USBs - drawn 05/05/20

G. Clarke, A. Brown, G. Neville, M. Keller, N. Smith, C. Harris, J. Ford, R. Lambert, D. Crossingham, V. Bell

Win 1 of 5 Acorn TV subscriptions - drawn 05/05/20

V. Sanford, J Westerman, V. Ferro, W. Holder, A. Skull

Win a copy of Jane in love: drawn 01/05/20

P. Cunningham

Win a copy of The museum of desire: drawn 01/05/20

J. Russell

Win a copy of A country nurse: drawn 01/05/20

K. Morris

Win a copy of Let it go - downsizing you way to a richer, happier life: drawn 01/05/20

I. Richards

Win a book pack featuring Scrublands and Silver: drawn 01/05/20

J. Wensley

Win a copy of The Lawson Sisters: drawn 01/05/20

L. Murphy

Win a copy of the XX brain: drawn 27/04/20

J. Purse

Win a copy of The Octopus and I: drawn 27/04/20

J. Skene

Win a copy of Captain Cook's epic voyage: drawn 20/04/20

L. Hazlett

Win 1 of 10 copies of Agatha Raisin Season 3 DVD: drawn 20/04/20

J. Bottle, B. Harrison, L. Ford, D. Carpenter, J McGuire, P. Day, W. Wells, A. Mitchelson, S. Foumakis, M. Mulcahy

Win a copy of Rules for perfect murders: drawn 20/04/20

L. Cassidy

Win a copy of The Numbers Game: drawn 14/04/20

J. Cavanagh

Win a copy of The Banksia Bay beach shack: drawn 14/04/20

I. Prentice

Win a copy of The secrets of strangers: drawn 14/04/20

C. Harman

Win a copy of The Missing American: drawn 07/04/20

G. Carpenter

Win a Timeless Wisdom book pack: drawn 30/03/20

G. Henry

Win a copy of Death in the Ladies' Goddess Club: drawn 30/03/20

P. Carter

Win a copy of The Good Woman of Renmark: drawn 20/03/20

J. Cloeraine

Win a copy of The House Party: drawn 20/03/20

M. Brooke

Win a copy of Crescent City: drawn 19/03/20

B. Roper

Win a copy of Cry of the Firebird: drawn 19/03/20

S. Lepp

Win a copy of A murder at Malabar Hill: drawn 19/03/20

G. Harrison

Win a copy of Women artists A to Z: drawn 19/03/20

R. Hargreaves

Win a copy of Interval Weight Loss for Women: drawn 06/03/20

P. King

Win a family inspired triple book pack: drawn 06/03/20

D. Rivers

Win a copy of Bone and Beauty: The Ribbon Boy's Rebellion book: drawn 06/03/20

L. Duffy

Win a copy of Alexander's Legacy - to the strongest book: drawn 28/02/20

A. Jones

Win a copy of Death at Sea book: drawn 28/02/20

G. Hopley

Win 1 of 20 double passes to Military Wives: drawn 25/02/20

D Klemke, G Hamblin, L Brown, R Connor, S Davidson, I Roberts, C Ufer, J Aveyard, M Florian, E Smith, I Monger, D Murdoch, A Hollamby, R Drake, D Hooker, L Rampant, B Sullivan, G Suter, M Lowe, M Wood

Win a copy of The Wrong Callahan book: drawn 25/02/20

D Peters

Win a friendship and romance book pack: drawn 14/02/20

S Logan

Win a copy of The Queen's Colonial book: drawn 14/02/20

D Harrison

Win 1 of 10 double passes to Miss Fisher and the Crypt of Tears: drawn 14/02/20

E Reith, R Donovan, B Bird, J Conley, R Courtney, A McKinney, M Pannunzio, R Rabjones, G Bulpitt, J Maestracci AM

Win 1 of 20 double passes to The Professor and The Madman: drawn 14/02/20

J Buhagiar, M Schaeche, J Rosenbrock, D Ting, E Culph, P Dowling, S Schober, C Klerks, T Simpson, I Lightbody, F Gascoigne, J Quinn, C Moolenschot, H Perowitz, M Cloutier, L McGugan, E Conner, G Degger, G Gerhardy, B de Meyere

Win 1 of 5 doubles passes to The Young at Heart Film Festival: drawn 14/02/20

G Shoring, J Roxburgh, C Carmichael, M Slyth, F Aquino

Win 1 of 10 double passes to The Leunig Fragments: Drawn 13/02/20

H Ellison, R Hogan, W Loo, L Ryan, J Varischetti, B McLennan, R Aspinall, C Minter, M Bateman, M Westgarth

Win a copy of The Desert Midwife book: drawn 08/02/2020

K Murray

Win 1 of 10 double passes to Emma: drawn 07/02/2020

P Wilson, M Gledhill, J Weis, C Bongers, W Wapstra, J Schmitz, G Proudfoot, M James, I Millbourn, D Pope

Win a copy of The Wisdom Years Book: drawn 24/01/2020

W Loo

Win a copy of Miss Austen: drawn 24/01/20

M Driessen

Win 1 of 5 double passes to the SPASA Victoria Pool & Spa Expo + Outdoor Living: drawn 17/01/20

G Gregory, P Sutton, J Olah, S Fenech, L Higgins

Win 1 of 5 Cold Chisel Albums: drawn 10/01/20

J Cameron-Smith, H Wilson-Roberts, R Tuzzolino, J McGlew, S Foumakis

Win a copy of Prince Albert: The Man Who Saved the Monarchy: drawn 03/01/20

C Chambers

Win 1 of 10 family passes to A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon: drawn 03/01/20

M Joel, C Woodward, J Winter, D Slater, A Jeffries, D Murdoch, E Forsyth, R Friend, H Briant, P Rebello

Win 1 of 10 double passes to see 1917: drawn 03/01/20

R Hankinson, P Lawry, C Gioseffi, A Schlyder, R Brighouse, M Schirmer, A Ridley-Oldman, M Zagami, M Della Vedova, H Kerslake


2019


Win a secret hamper: drawn 31/12/19

M Zahra

Win a copy of The Grey Nomad's Ultimate Guide to Australia: drawn 30/12/19

K Kowitz

Win a Game Changers book pack: drawn 30/12/19

C Stiff

Win a quirky book pack: drawn 30/12/19

Y Predebon

Win a Crime Fiction book pack: drawn 30/12/19

R Wadrop

Win a history and nostalgia book pack: drawn 30/12/19

A Mitchelson

Win a 'find your path' book pack: drawn 30/12/19

G Rochester

Win a copy of The Last Bushrangers: drawn 24/12/19

I Reuter

Win a copy of Who owns History?: drawn 24/12/19

E Kennard

Win a copy of Spy: drawn 24/12/19

R Bierton

Win a copy of The Case of the Wandering Scholar: drawn 24/12/19

J Donald

Win a copy of Church of the Open Sky: drawn 24/12/19

J Boyle

Win a copy of The Night Fire: drawn 24/12/19

J Coleman

Win a memoirs book pack: drawn 24/12/19

T Bradford

Win a murder mystery book pack: drawn 24/12/19

J Harrison

Win a double book pack: drawn 24/12/19

A Gray

Win a copy of Tantric sex and menopause: drawn 24/12/19

G Jones

Win a copy of The Nancys: drawn 24/12/19

S Franklin

Win a copy of The Last Resort: drawn 24/12/19

G Fleming

Win a copy of Stringybark Creek: drawn 24/12/19

C Long

Win a copy of Josephine's Garden: drawn 24/12/19

K Gladwish

Win a copy of Roly Poly: drawn 23/12/19

D Bowyer

Win a copy of Rebel Prince: drawn 23/12/19

K Currie

Win a copy of Becoming - a guided journey for discovering your voice: drawn 23/12/19

J Mortimer

Win a family pass to Playmobil: drawn 13/12/19

R Blakeman, K Carseldine, A Hollamby, E Forsyth, M Bonke, A Dauw, O Taylor, J McBurney, M Bravery, R Cocking

Win a Britain's Leading Ladies DVD bundle: drawn 13/12/19

J Bottle, J Westendorp, R Quick, R Cocker, M Abery

Win a copy of Agent Running in the Field: drawn 13/12/19

B Feenaghty

Win a copy of Wham! George and Me: drawn 13/12/19

R Camp

Win a cool kids book pack: drawn 29/11/19

B Barbouttis

Win an Inspirational book pack: drawn 29/11/19

G Hamblin

Win a Grandkids book pack: drawn 29/11/19

R Aldag

Win a double pass to Mrs Lowry & Son: drawn 29/11/19

I Lightbody, R Storey, L Jared, M Mulcahy, W Van Der Meer, C Rundle, C Johnston, J Franklin, G Kaggelis, W Kostraby, B McDonald, J Varischetti, S Tindall, L King, G Lynn, A Francis, J Roney, A Costello, S Cooper, T Wedding

Win a double pass to see Mirusia: drawn 29/11/19

T Grice

Win 1 of 5 double passes to the Melbourne Cat Lovers Show: drawn 22/11/19

L Paten, A Brumen, H Bird, C Eagles, K Koetsier

Win 1 of 2 double passes to the Australian DanceSport Championship: drawn 22/11/19

P Sutton, K Westlake

Win a copy of Blue Moon: drawn 15/11/19

D Hounsome

Win 1 of 5 double passes to Farming: drawn 15/11/19

R Razga, R Ongheen, D Wright, M Takahashi, A Sandry

Win a copy of Child's Play: drawn 8/11/19

B Rinaldi

Win a double pass to the Great British Film Festival: drawn 1/11/19

J Nichols, B Quelch, M Degger, T Wakelam, L Ford, A Freeman, E Hardy

Win a double pass to Official Secrets: drawn 1/11/19

G Conyngham, D Gabriel, G Ives, P Hawkins, P Matters, H Olde, H Williams, G Campbell

Win a double pass to Pain and Glory: drawn 1/11/19

P Harding, G Natalier, P Carroll, A Hancock, G Catchlove, D Wright, W Davis, L Ryan, T McDuff, T Briggs

Win a copy of My Name is Why: drawn on 1/11/19

T Pieniek

Win a copy of Bruny: drawn on 1/11/19

L Foo

Win a copy of Anzac and Aviator: drawn 1/11/19

W Pine 

Win a copy of A River With a City Problem: drawn 1/11/19

F Eberhard

Win a copy of Long Way Home: drawn 25/10/19

J Cameron-Smith

Win 1 of 5 double passes to the 2019 MINI British Film Festival: drawn 24/10/19

L Parry, D Beardsley, N Robjohns, J Mortimer, L Hulme

Win 1 of 15 double passes to After the Wedding: drawn 18/10/19

L Buchan, R Storey, N Grosse, M Thomas, L Brockwell, K Poyner, A Rogers, L Mackay, P White, A Sandry, B Barr, J Seng, J Hart, K Miller, M Shaw

Win a copy of The Rescue Dog: drawn 18/10/19

S Grindrod

Win a copy of Where the Light Enters: drawn 18/10/19

A Dikmans

Win a copy of Great Aussie Car Fails: drawn 18/10/19

G Handasyde

Win a copy of Pans Labyrinth: drawn 18/10/19

Y Schenoni

Win a copy of Lost and Found: drawn 18/10/19

E Latta

Win 1 of 10 double passes to Pavarotti: drawn 18/10/19

J Wallis, A Foot, J Lashin, R McLeod, G Hoppe, H Foumakis, J McInerney, K Nielsen, G Hughes, K Miller

Winner of book, 'The Burnt Country'

  • Pam O, Kaleen ACT

Winner of book, 'The Dirty Dozen'

  • Therese J, Robina QLD

Winner of book, 'Lady in the Lake'

  • Rex C, Delahey VIC

Winners of 5 double passes to movie, 'The Portal'

  • Eric K, Woodville SA
  • Donna T, Kyneton VIC
  • Patricia R, Langford WA
  • Gregory F, Old Toongabbie NSW
  • Patty W, Holland Park West QLD

Winner of Australian Masters Games $250 Rebel Sport Gift Card

  • John Wilson-Smith

Winner of 2 books, 'Meet me at Lennons'

  • Lorraine D, Karabar
  • Alice P-C, Dianella

Winner of the book, 'See you at Toxteth'

  • R Sutton, Corio

Winner of the book, 'The Club'

  • David S, Taigum

Winner of the book, 'Dark Side'

  • Elaine L, Goulburn

Winner of the book, 'The Unforgiving City'

  • Maria S, Frankston

Winner of the book, 'Sleep'

  • Patricia R, Bossley Park

Winners of a double pass to Judy, drawn 4/10/19

  • Judy L, Mount Austin; Bill H, Beaconsfield; Evelyn M, Stirling; Thomas S, Wacol; Margaret K, South Hobart

Win a double pass to the Italian Film Festival: drawn on 27/09/19

A Macdonald, K Coppleman, P Richards, J McGlew, J Hickie, Y Flanagan, P Grace

Win 1 of 20 double passes to Ride Like A Girl: drawn on 27/09/19

J Rosenbrock, S Schober, G Murdoch, D Adler, J Baker, P Kaggelis, J Richardson, S Williams, W Loo, P Pezzimenti, J McGuire, K Leach, A Chapman, K Currie, A Fordham, M Hegarty, W Freeman, K Coughlan, J Jones, D Baillie

Win 1 of 10 double passes to Abominable: drawn on 27/09/19

S Meldrum, J Catalano, M Rampant, J Butler, L Brouwers, D Turner, Leanne Wherry, S Lahey, H Foumakis, C Laycock

Win a copy of Widows' Revenge: drawn on 20/9/19

G Ward

Win a copy of The Need: drawn on 20/09/19

A McCafferty

Win 1 of 10 copies of Schitt's Creek - season five - on DVD: drawn 6/9/19

R Kok, J Reed, M Henry, L Jared, P Humphreys, D Grice, C Whitton, C Perrett, L Ryding, N Jackson

Win a copy of Eat, Drink and Still Shrink: drawn 6/09/19

P Croese

Win a copy of Edoardo Albinati's The Catholic School: drawn 6/09/19

A Neate

Win 1 of 15 double passes to Downton Abbey: drawn 29/08/19

H Young, I Kermolj, A Jeffries, M Ritchings, S Stanfield, M Cole, A Parcej-Collins, B Coonan, C Kelly, P Perry, T Velden, G Profilio, P de Silva, R Razga, M Miller

Win a double pass The Art of Banksy: drawn 30/08/19

W Egenes, J Foster

Win 1 of 20 double passes to The Nightingale: drawn 30/08/19

B Wheatley, J Rosenbrock, D Adler, R Hinton, J Marinich, M Brooking, J Catalano, R Friend, L Ison, D Cameron, I Trainor, K Poyner, C Thomas, T McDuff, J Harrison, S Matulis, J Hughes, T Glasson, S Faifai, D Beeston

Win 5 double passes Affordable Art Fair Melbourne competition: drawn 23/08/19

M Rampant, L Prudden, L Makedona, I Uttley, G Murphy

Win a copy of Che: a revolutionary life: drawn 22/08/19

P Cunningham

Win 1 of 20 double passes to The Australian Dream: drawn 22/08/19

N Smith, F Crombach, M Morris, M Schirmer, R and T Depiazz, A and S Gray, J Barkla, J Arena, M and L Rampant, A and W Gallagher, P McMahon, J and J Butler, C and H Bull, A Breust, B Anderson and S Ellison, C and W Slattery, A and G Fordham, B Mortimer, L Higgins, D Trickey

Win a copy of Smoke - 1 prize drawn: 16/08/19

K Thompson

Win a copy of Detention - 1 prize drawn: 16/08/19

N Oliver

Win a copy of Fortune - 1 prize drawn: 16/08/19

D Wright

Win a copy of The Nancys - 1 prize drawn: 16/08/19

R Rozanski

Win a double pass to A Dog's Journey - 15 prizes drawn: 16/08/19

R Hodgson, J Brodie, L Attrill, F Aquino, M Driessen, N Shoring, B Skaines, M Cole, B Harrison, J Riches, L Pendreigh, A Chapman, D Weinert, C Laycock, T Cavallaro

Win a double pass to Palm Beach - 15 prizes drawn: 16/08/19

L Wilson, D Knight, P Day, J Burke, P Martin, G Shepherd, J Rolph, P Offord, S Smith, D Harris, L Makedona, R Borgeaud, M Peverley, D Banks, P Porter

Win a double pass to Blinded by the Light - 15 prizes drawn: 16/08/19

H and T Williams, R Ongheen, E Smith, G Palm, A Verdon, R Campbell, W Loo, C and J Perrett, L and J Skinner, I and L Rutch, M D G and A Wilson, S Keating, J Robertson, M and G Noble, P de Silva

Note: the scheduled release date has been delayed. Please consult with your local cinema regarding screening times.

Win a copy of Brain Changer - 1 prize drawn 16/08/19

R Steele

Win a copy of The Good Fat Guide - 1 prize drawn: 16/08/19

R Colombi

Win a Copy of Feeding the Birds at Your Table: A guide for Australia - 1 prize: drawn 16/08/19

W Hyams

Pianist Kenny Broberg - 2 double passes: drawn 09/08/19

Melbourne - J Schmitz

Sydney - B Harrison

Music in the Round at Abbotsford Convent - 1 prize: drawn 09/08/19

E Forde

A Grave for Two - 1 copy: drawn 09/08/19

C Rostron

The Meaning of Pain - 1 copy: drawn 09/08/19

L Rampant

Victoria's first backyard and garden show - 10 double passes: drawn 02/08/19

R and C Razga, B McLaren and G Bouten, A Mizzi, G and E Wynne, J Bosley, P Foster, T Scheiwe, M Miller, J and J Halliday, J and R Osborne

Ophelia - 10 double passes: drawn 02/08/19

B Spears, W and N Hyams, O and P Taylor, K Poyner, S and C Felmingham, D Cunningham and D Margeston, P and N Small, K and P Williamson, S Aston, W Van den Bossche

West Side Story opening night - 1 double pass: drawn 02/08/19

L Ryan

The Melbourne Fair - 5 double passes: drawn 26/07/19

S Williams, D Achilles, G Profilio, J Neilsen, K Davies

Sydney Dog Lovers Show - 5 double passes: drawn 26/07/19

L and K Wiltshire, J and M Mortimer, F Chia, J Burton, M Hinz

The Australia Youth Orchestra performance at the Sydney Opera House - 2 double passes: drawn 26/07/19

G Andrews and S Lewis

Danger Close: The Battle of Long Tan - 20 double passes: drawn 26/07/19

A and D Andriejunas, J and H Weis, J Aveyard, W and M Wells, A and P Todd, L and O Stanley, G and J Copper, J and C Perrett, L Puschner, C and S Skinner, R and G Day, V Burt and R Frittmann, B and K Seeds, K Trubody, T and S Bradford, F and Y S Welten, T Cavallaro, P and K Hayes, D Trickey, N Hayman

Paris Opera's Don Giovanni - 15 double passes: drawn 23/07/19

K and J Norris, W Pine, R Connor and G Mcnally, I Davey, D Wright, L and R Jared, G and J Shepherd, P Moran, A and S Gray, W Loo, K Bourne, L and R Ryan, J Roney, M Todaro, M and M Bettonvil

The Keeper - 10 double passes: drawn 23/07/19

L Taylor, M McInerney, S Davidson, L McGugan, J Saunders, L and B Cole, J and F Munro, A Costello, S Caligari, G Rewald

Scandinavian Film Festival - Hobart - 1 double pass: drawn 18/07/19 

R Storey

An unexpected love - 10 double passes: drawn 12/07/19

R Connor and G Mcnally, A and S Gray, C and M Harman, C and J Perrett, J McGlew, S Guernieri, J Roney, L Hart, C and W Byers, L Higgins

Bletchley Circle - San Francisco on DVD: 10 drawn 11/07/19

R Cameron, J and L Smith, P and J Raeside, P McMahon, J Morgan, L and C Miller, D and R Bowyer, D Altschwager, J and H Saville, A McCafferty

Apollo 11 - 10 double passes: drawn 11/07/19 

R and M Cheers, B Spears, W and R Butland, A and L Hancock, R and L Ryan, T Watts, A and K Marsh, Y Flanagan, J McGuire and J Guaw, B and K Seeds

Scandinavian Film Festival - Brisbane - 1 double pass: drawn 11/07/19

G Ryan

Scandinavian Film Festival - South Australia and Western Australia - 2 double passes: drawn 05/07/19

South Australia - P Fox

Western Australia - P Richards

Love, Luck and the Demon - one drawn 02/07/19

T Pieniek

Scandinavian Film Festival - NSW, ACT and Victoria - 4 double passes: drawn 27/06/19

Sydney - A Andriejunas

Byron Bay - B Harrison

Canberra - D Sloper

Melbourne - J Osborne

Yesterday, 15 double passes: drawn 20/06/19

G Fleming, P and A Zielinski, J and L Taylor, W and M Wells, B Thomson, S. Thomas, B Basell, D and E Hoffman, D and M Ducrow, V Rushton and L Brooke, I Halligan, D and R Peters, K Simpson, D and G Cohen, S Wood

Red Joan, 15 double passes: drawn 20/06/19

I Roberts, U Gray, S and B Meldrum, P & A Taylor, M May, E and A Moir, A and J McKinney, D Soxsmith, F and J Eberhard, J Duncan, M Hinz, J and J Harrison, J McNab, V and S Chapman, S and R Berghofer

Puttin' on the Ritz, Perth shows - 4 double passes drawn 21/06/19

J Lauri, A Hughes, L Howell, S Walker

Tin Star Series 2 DVDs - 20 drawn 13/06/19

J Walton, L Cox, R Storey, J Reed, M Gifford, M. Slater, B Horton, J Catalano, S Welsh, K Roberts, L Boxer, F Morey, P Pezzimenti, K Poyner, S De Biasi, M Dickson, J Lewis, M Truscott, P Hayes, C Denke

Magic Little Meals - one drawn 06/06/19

C Ruskin 

CSIRO Protein Plus Nutrition and Exercise Plan - one drawn 06/06/19

S Beaver

L’amante Anglaise - 10 double passes: drawn 31/05/19

J Butler, K Poyner, J Schmitz, S Pothast, M Grzeszny, L Watts, C Eagles, T Wedding, J Neilsen, D Trickey

Sweeney Todd - 4 double passes: drawn 31/05/19

Winners for Sydney

B Mitchell, S Belshaw

Winners for Melbourne

L Fagan, M Kelly

2040 - 10 double passes: drawn 30/05/19

O and L Stanley, P Beal, G and P Kaggelis, S and J Franklin, F and L Conyer, L and J Shashkoff, J and M Cummings, S Fanello, M Davies, H Bird

A Good Death - one drawn 30/04/19

R and J Phillips

Asterix prize pack: drawn 27/05/19

G Parsons

Red Joan - 20 double passes: drawn 24/05/19

M Payne, R and C Razga, R Connor and G Mcnally, J and B Cavanagh, G Hodge, G and C Goebel, N and T Blue, L and O Stanley, K and K Fritz, A Verdon, K Gladwish, R Barnes and I Thompson, J and M Mortimer, D and M Schulz, M Karner, L and M Watts, L Ferris, M Todaro, R and P Graham, S and A Stansfield

Senior Moments

Maryborough - T Pieniek

Caloundra - G Wallace

Hobart - G Calvert

The Realm - 20 double passes: drawn 17/05/19

S Gilbert, W Mutton, A Collins, I Yusoff, S Harris, E and G Laycock, R Storey, J Happs, A Joyner, J Morgan, B Clarke and T Radke, T Velden, T McDuff, J O'Dea and P Bates, B and I Pellow, A McCafferty, D Watson, D Kalathas and A Scarborough-Kalathas, L Strachan, B Batley

German Film Festival - double pass to selected film screening in nearest city: drawn 17/05/19

Adelaide - R Cole

Perth - A Moir

Melbourne - C Pezzimenti

Sydney - C Rostron

Canberra - E Reith

Brisbane - A McCafferty

Aladdin The Musical - 2 tickets to a Wednesday matinee 1pm performance: drawn 17/05/19

E Mazzone

Mother's Day Book Pack: winner drawn 15/05/19

P Pocock

Agatha Raisin Series 2 - 10 x DVDs: winners drawn 10/05/19

R Fleming, C Cosgrave, M Degger, L Makedona, S Northover, S Belshaw, A Trost, C Ruskin, M McMahon, R Colombi

Boy Out of the Country - One platinum double pass, 2 premium adult double passes: winners drawn 07/05/19

Platinum double pass - M Larkin

Premium double passes - N Guinery, M Gynther

Book Pack 1: winner drawn 03/05/19 

K Finch

Book Pack 2: winner drawn 03/05/19

M Helmrich

Book Pack 3: winner drawn 03/05/19

A Mizzi (re-draw)

Rocket Man: 20 double passes drawn 01/05/19 (tickets will be sent closer to first screening in late May)

J Hickie , J Bourne , J Lipp, D and B Palmer, J Oliver, J and A Hughes, R Storey, I and C Prideaux, B and I de Meyere, A Jeffries, J Saunders, D and R Irvine, P Fitz-Henry and J Sorensen, J and J Butler, S Dewson, A Francis, C Eagles, J and B Stafford-Neale, R Colombi, C Jones

Top End Wedding: 20 double passes drawn 26/04/19

M Flett, K Flew, P Meaney, P Duke, P Dobson and S Wearne, G Palm, S and D Valenta, J and P Nicolson, M Gibbs, C and C Baldwin, Mr B and L Rogers, M Bakker, B Clarke and T Radke, A and E Moir, S and J Franklin, J and P Bates, B Fulton, N and A Sterrenberg, Mrs D Trickey, L Robinson

Stonnington Jazz Festival: One prize pack drawn 26/04/19

L Taylor

Melbourne Dog Lovers Show: 5 double passes drawn 24/04/19 (tickets will be emailed)

M Gibb, F and J Eberhard, S and B McLennan, B and I Pellow, C Reynolds

Aussie Book pack: One drawn 24/04/19

G Lynn

The Extraordinary Journey of the Fakir: 20 double passes drawn 16/04/19 (tickets will be sent closer to first screening)

S Gilbert, D and B Palmer, J Campbell, J and H Weis, E Fisher, P Dobson and S Wearne, B and I de Meyere, J Arena, S Freeman, B and J Cavanagh, J and D Baldwin, G and J Copper, M May, J Zoellner and G Munday, L and R Ryan, A and E Moir, M and A Grzeszny, G Farrington, G Geldart, M Lo Monaco.

Berlin State Opera's Macbeth: 20 double passes drawn 12/04/19

M Bateup, D and B Palmer, E Fisher, M and E Schirmer, R Bosse, A Verdon, T Brooker, K and V Neller, L Boxer, M and J Smith, M and J Mortimer, L and J Skinner, R and R Guppy, S Stacey, T and S Bradford, F and YS Welten, A Pardalis, C Clark, G Kanizaj Clark and C Clark, B Batley

The Chaperone: 10 double passes drawn 12/04/19

O Sweeney, N and M Knight, C and L Bongaarts, M and E Schirmer, J and D Baldwin, K and K Fritz, J Turnbull, J Logan, C and C Pistikoudis, R Barnes

Celeste: 10 double passes drawn 12/04/19

A Jeffries, C Blair, E Dominguez, Dr D Ducrow, M May, J and M Mortimer, C and H Bull, J McGuire and J Gauw, S McFadden, EM Trims and Mrs Marie Hodgess

Merchandise Pack: One drawn 03/04/19 

P Smark, H Williams, P Searle, J Arena

The Runaway Daughter: One drawn 01/04/19 

K Becker

Hunter: One drawn 01/04/19

D Klemke

The War Artist: One drawn 01/04/19

H Georgeson

Love Lie Repeat: One drawn 01/04/19

D Inkster

Oxana Shevchenko: One double pass for Sydney event and one double pass for Melbourne event drawn 01/04/19

Sydney - A Andriejunas

Melbourne - R Connor

Super Bloom Festival: One double day pass drawn 01/04/19

D Palmer

Back of the Net: 10 family passes drawn 29/03/19

D and R Inkster, A and D Andriejunas, C Lewis, S Gilbert, K and J Norris, O Sweeney, D Fritz, G Brunton, H and T Williams, W Pine

Where Hands Touch: 15 double passes drawn 29/03/19

Ellen Reith, C Groves and F Janod-Groves, K and J Norris, I Yusoff, D Fritz, M and H Schaeche, D and B Palmer, J Johns, J Oliver, C Lewis, R Connor and G McNally, W and N Hyams, A and D Andriejunas, L Foo, D and R Inkster

The Aftermath: 20 double passes drawn 29/03/19

M Hogan, D and G Klemke, D and R Inkster, A and D Andriejunas, G and L Andrews, E Reith, C Lewis, N Smith, W and L Thompson, C Groves and F Janod-Groves, C Baskerville, G and M Gilday, R Gough, J Buhagiar, S Gilbert, A and A James, D and J Stone, R Simmons, Richard Liu, K and J Norris 

Fighting with My Family: 20 double passes drawn 21/03/19

A Somers, P Day, J Manson, M Rose, G Rinaldi, F Van Der Want, L Rampant, L Makedona, S Welsh, H Ellison, D Dibble, A Ross, H Goote, L Rutch, J Varischetti, A Grzeszny, PJ Schmack, L Dabelstein, T Bradford, C Wood

Swimming with Men: 20 double passes drawn 19/03/19

S Joy, R Bierton, B Larter, A Joyner, R Menso, L Dahm, G Smareglia, T Shell, D Cairns, B Clarke, W Egenes, S Felmingham, A Francis, G Geldart, T Collins, W Woodrow, D Watson, C Wood, M Mehta, E Kenny

Destroyer: 10 double passes drawn 08/03/19

J Hendry, J Streeter, D Slater, D Murdoch, S Welsh, K Poyner, P Oldfield, F Welten, J Harrison, C Ruskin

DVD Prize Pack: 15 DVD pack drawn 04/03/19

D Inkster, L Wilson, M Kelly, E Laycock, L Stafford, Y Bubb, P McMahon, M Kennedy, M Bakker, S Kruger, G Edwards, R Butler, A Trost, G Vicatos, D Ford

Sometimes Always Never: 20 double passes drawn 04/03/19

E Reith, N Smith, K Norris, P Danaher, J Boyd, D Adler, V Ferreira, C Teague, J Boyle, T Woodhams, J Sofronoff, P Sadler, L Porter, T Stokes, A Bynon, M Brooke, Y Wegen, N Magne, T Kropp, H Cummins

Greta: 15 double passes drawn 21/02/19

H Williams, D Hall, E Laycock, J Sawon, J Ingley, J Wilkinson, M Gibb, J Everton, M Osborn, J Butler, L Hulme, B Sullivan, S Lewis, I Millbourn, A Costello

Everybody Knows: 15 double passes drawn 21/02/19

G Fleming, G Brunton, C Frederick, S Dall, M Mortimer, M Slyth, O Pascoe, L Roberts, R Woolley, L Brouwers, S Wood, P Slade, J Semmens, D Tamburrini, S Barnwell

Stan and Ollie: 20 double passes drawn 15/02/19

I Loader, M Kelly, B Mayr, D Parker, R Hinton, L Middleton, D Stirling, G Rinaldi, D Brown, J Williams, J Taylor, G Turner, J Butler, A Moir, E Bell, J Schmitz, B Hurst, J Burton, D Tamburrini, K Schuett

King of Thieves: 20 double passes drawn 15/02/19

D Klemke, P Modica, G Fitzpatrick, C Frederick, M Garner, E Laycock, N Jeffs, J Moynihan, A Gray, L Szarski, V Baker, B Harrison, M Jones, A Croughan, S McGarry, M Garrod, J McGuire, J Roney, J Bannister, O Mirt

Clive James book pack: 1 drawn 13/02/19

A Ward

Young at Heart: 14 2x complimentary double passes drawn 12/02/2019

C Baskerville, C Gioseffi, S Marsland, A Hancock, B Cooper, B Larter, B Dixon, B Harrison, T Stokes, T Velden, T Watts, P Oldfield, D Ford, L Pietersen

Young at Heart: 29 two for one season pass drawn 12/02/2019

C Lewis, M Field, W Pine, W Hyams, J Reed, J Moynihan, G Degger, P Dobson, B Horton, K Grime, A Elbahy, S Williams, C Harman, W Loo, G Siebrecht, L Day, D Schulz, C Bull, C Bonaventura, A Rogers, J Priest, C Rostron, G O'Grady, J McGuire, M James, M Pannunzio, M Hinz, S Grimes, G Wallace

At Eternity's Gate: 22 double passes drawn 08/02/2019

R Lambert, R Marks, L Wilson, W Butland, L Tacoma, R Jones, B Berens, J Nash, L Eastburn, M Slater, A Hollamby, I Uttley, C Costello, J Butler, J Edson, M Hollis, L Brouwers, B Williams, R Kelly, K Hamilton, B Medley, T White

Book pack (1): 1 drawn 1/02/2019

B Ford

Tumultuous book pack: 1 drawn 1/02/2019

L Bowey

Cold Pursuit: 20 double passes drawn 31/01/2019

P Modica, D Gabriel, A Wood, R Kidd, M Kilby, R Allmond, T Gallagher, J Boyle, M Howarth, M Winter, F.V.D. Want, P Dolan, V Baker, G Cateris, J Rizzi, V Neldner, J Grunske, D Hollett, C McKay, S Macgregor

Queensland Theatre’s Death of a Salesman: 3 double pass drawn 30/01/2019

C Bonaventura, T Bradford, P Parry

Melbourne Pool & Spa Expo: 10 double pass drawn 25/01/2019

W Hyams, S CJ Muscat, E Smith, C Pezzimenti, J Schmitz, J Priest, K Swinson, G Kakavos, D Ford, G K Clark

Free Solo: 20 double passes drawn 25/01/2019

D Inkster, R Connor, P Day, J Waddell, J Croft, G Munn, A Rainford, A Moir, P Oldfield, V Neldner, S Pothast, P.J. Schmack, P White, A Williams, J Burton, K Seeds, A Costello, S McFadden, B Ross, C Conlon

Welcome to Marwen: 20 double passes drawn 24/01/2019

C Lewis, D Stone, R Marks, G Ives, S Davidson, D McKie, J Buzacott, G Shepherd, B Basell, B de Meyere, S Gosbell, D Grice, F Papasergio, C Marano, C Costello, R Crimmin, A Pradella, S Cannon, P.J. Schmack, J Harrison

Senior Moments: 5 stage show double passes drawn 22/01/2019

R Storey, J Reed, P Oldfield, J Wensley, L McHugh

Green Book Movie: 21 double passes drawn 18/01/2019

J Triggs, D Fritz, M Kelly, A Tummon, L Miller, W Myors, V Ferreira, A Jeffries, P Gibson, J Rolph, C Dalgliesh, S Harris, S Antonelli, M Bakker, D Hodda, T Velden, P.J. Schmack, D Macklyn, P Graham, M Wood, S Black

Andre Rieu – Romantic Moments II CD: 5 winners drawn 15/01/19

L Brown, G Brunton, J Boyle, I Anderson, M Noble

The Voice Behind the Stars: 4 double passes drawn 11/01/19

M O'Donnell, W Loo, G Erlandson, YS Welten.

Mary Queen of Scots: 20 double passes drawn 11/01/19

J Coats, P Hauwert, B Berens, M Moore, G Rinaldi, J Kneale, A Verdon, K Grime, C Marano, R Mitrovich, L Boxer, M Whalen, J Anthony, L Hulme, A Moir, A Bynon, E Bell, M Dalmeida, N Wendt, S Bones.

Pick of the Litter: 5 family passes drawn 07/01/19

M Arnold, D Dalmeida, G Kakavos, H McPherson, D Ward.

INSTANT FAMILY: 20 double passes drawn 07/01/19

S Castle, C Cutts, M Dalmeida, P Dent, S Foumakis, N Hall, K Hancock, J Happs, B Harrison, S Hudson, N Jeffs, R Jennings, D Klemke, B Mayr, S Mullis, K Poyner, J Roney, J Schmitz, A Thorpe, M Zagami.